Kawiarnio-cukiernia Le Puff

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kawiarnio-cukiernia Le Puff

Pisanie by seimei on Pon Sty 13, 2014 8:19 pm

seimei
Admin

Zobacz profil autora http://yaoisekai.nightforum.com

Powrót do góry Go down

Re: Kawiarnio-cukiernia Le Puff

Pisanie by Endo Ryu on Czw Lut 06, 2014 7:16 pm

Endo spojrzał na nauczyciela z ciekawością. Arisee od rana wyglądał na nieco zagubionego i zdezorientowanego. Endo wcale to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, uznał to za naprawdę słodkie i urocze. Czuł jakby bez niego Arisee sobie zwyczajnie nie poradził i choć były to zupełnie niedorzeczne myśli, to nawet nie próbował wyprowadzać z błędu samego siebie. Chciał być mu potrzebny. Tym razem jednak nie o zagubienie chodziło. Na twarzy Arisee było widoczne coś jeszcze, gdy tylko chwycił jego szczupłe palce. Tylko co?
O czym myślisz, Arisee? Jesteś na mnie zły? Nie wyglądasz na złego. A może wręcz przeciwnie, wolałbyś żebym nie puszczał Twojej dłoni? Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym by to właśnie o to chodziło.
Ryu zaprowadził Arisee do niewielkiej kawiarenki. Większość ludzi jeśli planowała wypad do kawiarni, wybierała Fabrykę Cukierków w dzielnicy rozrywkowej. Le Puff było więc dość spokojnym miejscem. Ludzie przychodzili tu zwykle tylko przy okazji zakupów w Centrum Handlowym lub po wizycie w kinie. Bez problemu znaleźli wolne miejsca. Endo zaprowadził Arisee to stolika najbardziej wciśniętego w kąt. Naprawdę nie lubił ludzi, więc nie miał ochoty siedzieć w samym centrum lokalu i być otoczonym przez ludzi ze wszystkich stron. Tu było spokojniej. Może nawet pokusić się o słowo intymniej? Ryu podsunął leżące na stoliku menu nauczycielowi. Sam nie miał potrzeby go otwierać, wiedział czego chce. Mocna, czarna kawa, jak zawsze. W zasadzie Ryu powoli przestawał pamiętać jak smakują słodycze i desery. Odmawiał ich sobie zawsze. Nie chodziło nawet o to, ze ich nie lubił. Po prostu uważał je za zbędną i niezdrową przyjemność. Był surowy wobec innych, ale wobec siebie również.
-Powie mi sensei coś więcej o swoim bracie? Czym się interesuje, co lubi robić, jak się ubiera? –zapytał po chwili, gdy wyglądało na to, że Arisee już odkłada kartę
Endo Ryu

Zawód : Uczeń 2B // Samiec Alfa
Wygląd : Typowo japońskie rysy twarzy, wysoki, przystojny brunet
Stan : Wiecznie wściekły. Chyba, że akurat się uczy albo jest w towarzystwie swojego tajemniczego kochanka.

Zobacz profil autora http://yaoisekai.nightforum.com/t55-endo-ryu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arisee Vendell on Czw Lut 06, 2014 8:13 pm

Arisee wziął ze stolika kartę i przestudiował ją uważnie. W środku znajdowało się mnóstwo kolorowych zdjęć deserów, soków i ciast o wymyślnych nazwach, które niewiele mu mówiły. W końcu, po dobrych kilku minutach, zdecydował się nie wydziwiać i zamówić proste naleśniki z owocami.
- Mój brat, hm... - zamyślił się. - Uwielbia piłkę nożną. I gry komputerowe. Lubi też ładne dziewczyny, ale myślę, że ten punkt możemy pominąć w naszych poszukiwaniach. Co jeszcze? Gdy spotyka się z przyjaciółmi, to albo oglądają mecze w telewizji lub grają na konsolach, albo wychodzą na boisko trochę sobie pokopać piłkę. Nie cierpi za to się uczyć, a książki to jego najgorsi wrogowie. Ostatnio w ogóle zaczynam mieć wrażenie, że przypomina on nieco Moriyamę, choć jest zdecydowanie od niego wyższy i ma blond włosy. A jak się ubiera? No... jakoś tak podobnie do mnie. Znaczy, jeansy i koszulki. Przepraszam, trochę chaotyczne te informacje. - speszył się.
Arisee Vendell

Zawód : Nauczyciel chemii/opiekun akademika
Wygląd : Wygląda na młodszego niż jest w rzeczywistości
Stan : Tajemnica

Zobacz profil autora http://yaoisekai.nightforum.com/t59-arisee-vendell

Powrót do góry Go down

Pisanie by Endo Ryu on Czw Lut 06, 2014 8:49 pm

Kiedy tylko Arisee zamknął kartę zaraz jak z podziemi pojawiła się kelnerka. Endo zawsze to denerwowało, ta świadomość że jest się cały czas obserwowanym i takie reakcje personelu na każdy gest. Wyraźnie spiął się na widok dziewczyny. Pozwolił by Arisee pierwszy złożył, zamówienie, a później rzucił chłodno:
-Kawa, czarna, bez cukru.
Kelnerka nieco spłoszona jego spojrzeniem dość szybko zanotowała zamówienie i zniknęła. Dopiero wtedy twarz Ryu znowu przybrała łagodniejszy wyraz.
-Przypomina Moriyamę? Na pewno nie jest z nim lekko. Tym gorzej jeśli ma takie nastawienie do nauki. Pewnie o niego też się martwisz, prawda? –Endo zupełnie nieświadomie przeszedł na „ty” w myślach często nazywał Arisee po imieniu i zwracał się do niego w taki sposób. Zwykle się nie zapominał i zachowywał formy grzecznościowe, teraz chyba udzielił mu się nieoficjalny charakter spotkania.
-Można by próbować coś związanego z piłką nożną, ale piłkę na pewno już na, buty do gry odpadają, bo to trzeba zmierzyć, ewentualnie jakaś sportowa torba na piłkę i korki… Znacznie łatwiej będzie dobrać coś kierując się grami. Jeśli jest graczem na pewno przydałaby mu się dobra podkładka chłodząca pod laptopa. Jeśli ma peceta albo ma już podkładkę dobra będzie też naprawdę czuła myszka, z tym, że one są już sporo droższe, albo akcesoria. Pytanie tylko w co gra, bo jeśli lubi strzelanki a dostanie np. kierownicę to raczej nie będzie zadowolony. Pozostają jeszcze uniwersalne opcje. To znaczy każdy nastolatek bez względu na płeć i zainteresowania na pewno byłby zadowolony z dobrych, solidnych słuchawek dobrej jakości. Zwykle szkoda im na to pieniędzy, ale gdy w jakiś sposób je zdobywają są wniebowzięci. Bezpiecznym rozwiązaniem jest też prosta czarna torba na ramię. Każdy może ją dostosować do własnych potrzeb i zainteresowań. Jak myślisz, sensei co najlepiej trafiłoby w jego gust?
Endo Ryu

Stan : Wiecznie wściekły. Chyba, że akurat się uczy albo jest w towarzystwie swojego tajemniczego kochanka.

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arisee Vendell on Czw Lut 06, 2014 9:30 pm

Gdy tylko przy ich stoliku zmaterializowała się kelnerka, Arisee mógł wyraźnie zaobserwować zmiany, które zaszły w chłopaku. Stał się burkliwy i nieprzystępny, jednak gdy tylko dziewczyna się oddaliła, znów powrócił Endo, którego znał, lub którego usiłował poznać. Bowiem ciągle wiedział o nim niewiele.
Za to on zna mnie niemalże na wylot.
- Oczywiście, że się o niego martwię. Problem w tym, że on kompletnie mnie olewa, uważając mnie wręcz za kogoś obcego w rodzinie. Nieważne z której strony usiłuję go zagadać, zawsze się krzywi i każe mi dać mu spokój. A kiedyś był taki słodki i nie odstępował starszego brata na krok. – westchnął, podpierając głowę na ręce i wpatrując się bez celu w serwetnik.
Nauczyciel z uwagą wsłuchiwał się w propozycje prezentów. Endo znał się na rzeczy. Był wręcz przeszczęśliwy, że chłopak zgodził się mu pomóc w wyborze tego upierdliwego prezentu.
- Brat ma komputer stacjonarny, podkładek natomiast nie używa, bo uważa, że go irytują. Torba też raczej odpada, bowiem albo wszystkie rzeczy upycha po kieszeniach, albo do szkoły nosi ściorany plecak, który jest dla niego skarbem nad skarbami. Z gier najbardziej lubi te sportowe, wyścigi czy tam inne Fify, jednak nie jestem w stanie powiedzieć, co już ma, a nie chciałbym się zdublować. Sensowny wydaje się pomysł słuchawek. W domu nigdy ich nie używa, jest zwolennikiem raczenia wszystkich w około głośną muzyką, jednak na pewno zakłada je na ulicy. Ech, mam nadzieję, że nie wleci kiedyś przez to pod jakiś samochód. Jest tak samo roztrzepany jak ja.
Arisee Vendell

Powrót do góry Go down

Pisanie by Endo Ryu on Pią Lut 07, 2014 7:13 am

W stosunku do Arisee Endo zachowywał się zupełnie inaczej niż w stosunku do innych. Zdecydowanie nie dało się tego ukryć. Nawet wobec pozostałych nauczycieli, choć nie był niemiły czy niegrzeczny, to traktował ich nieco oschle. Zawsze mówił lakonicznie, nie wdawał się w pogawędki, nie uśmiechał. Przy Arisee  początkowo był bardzo ostrożny, bardzo grzeczny i uprzejmy, ale w miarę spędzanego z nim czasu coraz mniej się kontrolował, zapominał chwilami o oficjalnym tonie, uśmiechał się, parę razy zdarzyło mu się nawet roześmiać. Ryu miał dwie twarze tę surową i chłodną –dla świata i samego siebie, oraz tę łagodniejszą dla Arisee. Trudno było stwierdzić która z nich była prawdziwa. Może obie?
-Zdecydowanie nie ma sensu kupować gier, jeśli nie ma się pewności. Z grami jest jak z książkami lub filmami. To dobry pomysł jeśli wie się czego się szuka i co dana osoba lubi, gorzej jeśli wybiera się cokolwiek. No i pozostaje ryzyko zdublowania gry. Ze słuchawkami nie powinno być problemu. Jestem niemal pewien, że jeśli wcześniej nie dostał dobrych słuchawek w prezencie, to na pewno takowych nie posiada. Nawet jeśli nie słucha jakoś szaleńczo muzyki to i tak powinien być ze słuchawek zadowolony skoro jest graczem. O ile muzyki lepiej się słucha na głos, o tyle gier lepiej na słuchawkach. Wtedy dźwięki gry nie mieszają się z dźwiękami otoczenia i łatwiej się w grę „wczuć”. Nie jestem specjalistą ale na parametry sprzętu też mogę zerknąć i porównać z innymi. Jakieś minimalne pojęcie o tym mam, więc na pewno nie wcisną nam w sklepie byle chłamu…
Tym razem gdy kelnerka wróciła z zamówieniem, Endo zupełnie ją zignorował nawet na nią nie spoglądając. Kiedy odeszła sięgnął po swoją kawę i wziął jej łyk.
-Skoro jest tak samo roztrzepany jak sensei, to rzeczywiście można się o niego martwić. Nie sądzę jednak, żeby przez słuchawki zrobił sobie krzywdę, najwyżej kogoś zirytuje. Ludzie są już na tyle przeczuleni kierując samochodem, że bardziej uważają na pieszych niż na inne auta. Wejść pod samochód można, ale zwykle kończy się tylko na tym, że zirytowany kierowca trochę pokrzyczy i tyle. Prędzej martwiłbym się o to, że zgubi się w centrum handlowym lub coś w tym stylu… -Endo uśmiechnął się sugestywnie, ale nie złośliwie.
-Myślę, że brat nadal Cię kocha, sensei. To taki wiek. Wszyscy się wtedy buntują i próbują pokazać jacy to oni nie są niezależni i jak nikogo nie potrzebują, a nawet nie chcą. Przejdzie mu za kilka lat. To normalne.
Z resztą to niemożliwe by cię nie kochać Arisee. Nie tak cudownie słodkiego, uroczo roztrzepanego, wiecznie troszczącego się o wszystkich tylko nie o siebie. Nie można.
Endo Ryu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arisee Vendell on Pią Lut 07, 2014 10:18 am

- W taki razie ustalone. Kupię mu słuchawki.
Nie miał pojęcia, jak odwdzięczy się chłopakowi za pomoc. Gdyby nie on, już dawno wściekłby się i uciekł z tego centrum handlowego. O ile znalazłby wyjście.
Gdy na stoliku przed nim wylądował talerz pachnących naleśników, po raz pierwszy tego dnia Arisee poczuł się naprawdę głodny. Szybko więc ukroił kawał i posmakował. Po czym aż uśmiechnął się ze szczęścia. Były przepyszne.
- Tak, tak. – odparł, widząc sugestywną minę Endo. – Chwilami to może się wydawać zabawne, ale w rzeczywistości jest niezwykle upierdliwe. Raz nawet, na wycieczce szkolnej, udało mi się zawieruszyć w górach. Ale dość szybko mnie znaleźli. – dodał prędko.
- Mam nadzieję, że to minie. Chociaż on nie wydaje się buntować przeciwko całej rodzinie, jedynie przeciwko mnie. Kilka lat temu dobitnie mi uświadomił, że nie chce starszego brata, który nawet nie wygląda na starszego, a tym bardziej takiego, który woli chłopaków zamiast dziewczyn. – paplał trzy po trzy, zajęty swoim naleśnikiem. Do po chwili zorientował się, co takiego palnął i zarumienił się po czubki uszu.
Arisee Vendell

Powrót do góry Go down

Pisanie by Endo Ryu on Pią Lut 07, 2014 5:39 pm

Endo uśmiechnął się niemal z rozczuleniem widząc zadowoloną minę Arisee. Zaraz jednak „schował nos” w swojej filiżance kawy by choć trochę to rozczulenie ukryć. Pokiwał głową słysząc o tym jak Arisee zgubił się na wycieczce.
Nie ma to jak sytuacja gdy wszyscy uczniowie są na miejscu i tylko opiekun się zgubił. Cały Ty, Arisee, cały Ty. Dlatego najchętniej byłbym cały czas przy Tobie i pilnował byś się nie zagubił. Tylko na to byś mi raczej nie pozwolił, prawda? A jednak to byłoby cudowne tak prowadzić Cię za rękę przez życie i troszczyć się o ciebie.
Endo drgnął gdy Arisee powiedział o dwa słowa za dużo. Wziął spory łyk kawy i odstawił filiżankę na stole.
-Nie przypuszczałem, ze jesteśmy w tak podobnej sytuacji, Sensei. W tak podobnej, ale o ironio, zupełnie odwrotnej. Twój brat nie toleruje Twoich nieco odmiennych preferencji, ale reszta rodziny już tak? U mnie jest zupełnie odwrotnie, tylko moja młodsza siostra mnie akceptuje, a cała reszta rodziny wyparła się mnie gdy ojciec przyłapał mnie z byłym chłopakiem. Dlatego jestem tutaj, daleko od domu, by nikt znajomy się nie dowiedział i bym nie przyniósł wstydu rodzinie. Tylko różnica polega na tym, że moi rodzice są dorośli i już swojego zdania nie zmienią, a Pański brat nadal ma okazję zmądrzeć. Najważniejsze by się sensei nie zraził i nadal traktował go jak brata. Może zaproponował mu wspólne wyjście, pokopał razem z nim w piłkę albo spróbował pograć w jego gry. Mogę pożyczyć senseiowi FIFĘ, żeby miał pan okazję się poduczyć, a później pograć z nim. Na pewno to doceni. Większość siedemnastolatków to jeszcze duże dzieci i tak ich trzeba traktować. Tylko nieliczni zmuszeni dorosnąć wcześniej. –ostatnie zdanie dodał kwaśno i niechętnie, wyraźnie nawiązując do swojej sytuacji. Endo zdecydowanie był naprawdę dojrzały jak na swój wiek i zdecydowanie nie zachowywał się jak nastolatek. Był tego w pełni świadom i właściwie nie żałował. Zazwyczaj.
Endo Ryu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arisee Vendell on Pią Lut 07, 2014 6:39 pm

„Jesteśmy w podobnej sytuacji”
Ręka Arisee zamarła w połowie drogi między ustami a talerzem. Na trzymanym widelcu wciąż nabity był kawałek naleśnika. Nauczyciel słuchał całego wywodu chłopaka i systematyczne narastała w nim wściekłość. Na jawną niesprawiedliwość losu i kretynizm ludzi. W końcu nie wytrzymał, widelec z brzękiem wylądował na talerzu, a on prawie że krzyknął:
- Do jasnej cholery, jaki wstyd?! – zaraz jednak ściszył głos, nie chciał bowiem ściągać niepotrzebnych ciekawskich spojrzeń do ich stolika. Nadal jednak mówił wzburzonym tonem. – Czy twoi rodzice rozum stracili? Odrzucili swoje dziecko ze względu na inną orientację seksualną? Bo nie spełniło ich wymagań i nie wpasowało się w ramki, jakie mu przygotowali? Toż to nieludzkie.
Wykrzyczał co miał do wykrzyczenia, wziął dwa głębokie wdechy i usiłował się uspokoić.
- Przepraszam. – odparł po chwili. – Uzewnętrzniasz się przede mną, a ja zaczynam odstawiać sceny. Faktem jest, że postawa twoich rodziców doprowadza mnie do furii. Rodzice powinni wspierać własne dzieci, nawet jeżeli one potykały się na drodze i ich wybory nie zgadzały się z tymi oczekiwanymi. Moja rodzina tak zrobiła. Co prawda nieźle ich to zaszokowało, ale po przemyśleniu niektórych spraw zaakceptowali to.
Matko, jak mi teraz głupio. Niechcący rozpocząłem ten temat, a tym samym Endo musiał na nowo o tym wszystkim myśleć. On ma dopiero siedemnaście lat. Powinien cieszyć się młodością, a ni być zmuszonym do tak szybkiego dorastania i radzenia sobie w pojedynkę.
- Przepraszam. Mieliśmy dzisiaj miło spędzić czas, a tymczasem palnąłem jedno głupstwo i cały radosny nastrój trafił szlag.
Arisee Vendell

Powrót do góry Go down

Pisanie by Endo Ryu on Pią Lut 07, 2014 7:33 pm

-Ależ Sensei, proszę się nie denerwować. Od malutkiego dziecka nie byłem silnie związany z rodzicami. Byli zajęci pracą, więc wychowywały mnie opiekunki. Naprawdę nie przejąłem się jakoś specjalnie tym, ze mnie nie chcą. W zasadzie ja też już nic od nich nie chcę i spotykam się z nimi tylko w święta, by nie spędzać ich w pojedynkę. Niech sensei nie przeprasza, ja naprawdę nie czuję się źle. Wręcz przeciwnie. Przykro mi z powodu Pańskich problemów z bratem, ale po części cieszę się, że znajduję kogoś kto choć trochę pojmuje moją sytuację. Dotychczas wydawało mi się, że nikt nie jest w stanie tego zrozumieć.
Ale ty rozumiesz, prawda, Arisee? Oczywiście, że rozumiesz. Ty rozumiesz zawsze. Teraz kiedy wiem ile nas łączy tym bardziej czuję, że byłoby nam ze sobą idealnie. Ty tego niestety nie czujesz, prawda? Poczujesz to kiedykolwiek?
-Radosny nastrój można łatwo odbudować. Z resztą nie czuję by nastrój się zmienił. Przy Tobie zawsze czuję się naprawdę dobrze i lekko. Poza tym cieszę się, że wiem o Twoim bracie. Teraz przynajmniej będę mógł choćby spróbować pomóc Ci odnowić więź z nim. Widzę, że Ci na nim zależy, a wszystko jest jeszcze do naprawienia.
Dopiero teraz Endo zorientował się, że zwraca się do nauczyciela na „ty”. Dopił swoją kawę, by na chwilę schować się za filiżanką i ukryć zawstydzenie.
-Niech sensei dokończy śniadanie i pójdziemy szukać tych słuchawek. Jeśli zechce sensei spróbować znaleźć wspólny temat z bratem przez gry komputerowe, możemy po zakupach wpaść do mnie, mam kilka gier, w które sam już nie gram. Ostatnimi czasy i tak z resztą nie mam na grę czasu, więc mógłbym je Panu pożyczyć. Oczywiście, jeśli sensei zechce spróbować.
Endo Ryu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Arisee Vendell on Pią Lut 07, 2014 8:33 pm

- Rozumiem, jasne że rozumiem. Ale to nie znaczy, że łatwo coś takiego zaakceptuję.
Nauczyciel dojadł naleśnika do końca mimo, że od dobrej chwili przestał on smakować tak dobrze jak na początku. A może mu się tak tylko wydawało przez natarczywe wyrzuty sumienia.
- Jeżeli nie masz nic przeciwko, to chętnie nauczyłbym się grać w gry. Ale ostrzegam, jestem w tym naprawdę kiepski. Nawet z Mario nie dawałem sobie rady. – bąknął, po czym zawołał przechodzącą kelnerkę i poprosił o rachunek. – Ja płacę, nie marudź! – ostrzegł.
Kiedy tylko rachunek został zapłacony i oboje zbierali się do wyjścia, Arisee przypomniał sobie o rzeczy, którą chciał poruszyć już na początku spotkania, ale wizyta w kawiarni i rozmowa skutecznie sprawiła, że kompletnie o tym zapomniał. Dlatego też, kiedy chłopak mijał go w drodze do drzwi, złapał go nagle za rękaw koszuli, tym samym zmuszając do stanięcia w miejscu.
- Endo, jeżeli będzie cokolwiek, co mógłbym dla ciebie zrobić, żeby odwdzięczyć ci się za dzisiaj, nie wahaj się, tylko powiedź. Plus… - zawiesił na chwilę głos, dodatkowo uciekając wzrokiem na ścianę. – czuję się cholernie staro, kiedy mówisz do mnie Vendell-sensei. Wiem, wiem, respekt przed nauczycielem i takie tam, ale… ‘Arisee’-sensei jest ok. Także… poczekam na zewnątrz. – wydusił i, puszczając chłopaka, prawie że wybiegł z kawiarni.

[z. tematu]
Arisee Vendell

Powrót do góry Go down

Pisanie by Endo Ryu on Pią Lut 07, 2014 9:08 pm

Endo westchnął tylko go Arisee upierał się przy płaceniu rachunku.
Przynajmniej następnym razem będę mieć pretekst żeby wyciągnąć Cię gdzieś jeszcze na miasto. Przeciez muszę się kiedyś zrewanżować prawda?
Ruszył już do wyjścia kiedy coś, a raczej ktoś go zatrzymał. Wpatrywał się w nauczyciela, który dość nieskładnie przyzwolił mu na nazywanie się po imieniu. Endo pokiwał głową z zadowoleniem i już miał się odezwać, gdy Arisee niemal uciekł z kawiarni. Chłopak pokręcił głową nie mogąc powstrzymać cisnącego się na usta uśmiechu.
Masz cudowne imię, wiesz o tym, Arisee? Z dumą będę je wypowiadać.
Przez chwilę stał w miejscu próbując zetrzeć ze swojej twarzy uśmiech, bo czym wyszedł na zewnątrz w obawie by nie zostawiać nauczyciela zbyt długo samodzielnie i nie pozwolić by się zgubił.
-Chodźmy, Arisee-sensei. Piętro wyżej jest duży sklep z elektroniką, agd, płytami i książkami. Na pewno będzie tam spory wybór słuchawek. Zobaczymy najpierw co wpadnie Ci w oko, a później ocenimy to pod kątem technicznym. –stwierdził, kierując się w stronę ruchomych schodów. Szedł wolno, cały czas pilnując by nie zgubić gdzieś Arisee.

[z. tematu]

//Już zakładam sklep, sekunda. Seimei wie o założeniu hallu i sklepu z elektroniką, pytałem o to//
Endo Ryu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics